Стаття
Лідер як каталізатор полегшення, заохочення та стимулювання своїх людей
Авторка Іорданова Олександра -
Віцепрезидентка з Академічної діяльності Elsa Ukraine
Утвердження української правової держави, розвиток громадянського суспільства нерозривно пов'язані з розвитком місцевої демократії, яка повною мірою може реалізуватися лише у разі наявності дієвих органів місцевого самоврядування, громадської ініціативи та думки молодого покоління.

На мій погляд, сьогодні саме молодь здатна вносити інноваційні, нестандартні підходи до вирішення проблем місцевих громад, сприяти запровадженню новітніх інформаційних, управлінських технологій в органах місцевого самоврядування, громадських організаціях тощо.
Сьогодні мені 20 років, але мій досвід роботи в структурах та організаціях, які опікуються питанням громадянського суспільства достатньо великий.

З першого курсу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, я активно займаюсь розвитком місцевої громади, зокрема будучи частиною великої родини Молодіжної ради міста Харкова, працюючи в Комісії міжнародного співробітництва та туризму, нам вдалось провести багато важливих проектів. Гордістю нашої Комісії завжди була Школа Молодого Дипломата, яку ми втілюємо у життя 3 роки поспіль. Саме на цьому проекті учасники могли пірнути в буденне життя дипломатів, дізнатись тонкощі дипломатичного протоколу та етикету, геополітики, переговорів, та особисто поспілкуватись з прогресивними дипломатами, консулами, політиками тощо. Вважаю, що цим проектом ми зробили великий вклад до розвитку молодіжної громади міста Харкова, наділивши учасників бажанням розвиватись та працювати на благо нашої держави.

Можу сказати, що Молодіжна рада навчила мене працювати в команді, розділяти успіх серед всіх членів команди, хвалити один одного навіть за малі зрушення, а також прислуховуватись до потреб інших людей. Важливо бути не лише командою, що пришла працювати та втілювати ідеї, але також і рідними людьми, які створюють затишну атмосферу і надихають до роботи один одного. Тому, моя перша порада –
не будьте роботами, створюйте, в першу чергу, клуб однодумців, а не лише робочу групу.
Також моїм великим досягненням є пост Віцепрезидентки з Академічної діяльності Elsa Ukraine . В основному ми займаємось організацією заходів не тільки на всеукраїнському рівні, але й також на міжнародному. Серед наших великих здобутків сьогодні Всеукраїнська Модель ООН, де було обговорено чутливі теми щодо вирішення військових конфліктів, викорінення кіберзлочинності, подолання наслідків кризи, спричиненої пандемією, а також питання розвитку космічної галузі України. Впродовж цього проекту, я була головою організаційного комітету, тому маю вказати на те, що для того аби бути гарним лідером, треба вміти відчувати людей, та розуміти їх бажання та потреби. Для вдалої координації зусиль команди, треба розуміти яким сегментом проекту кожна людина може, а головне хоче займатись. Також справжній лідер має бути партнером, це означає не нав'язувати свої рішення, а шукати рішення разом з командою, при цьому координуючи їх. Я завжди роблю це у формі «якщо маєш ідею, то я чекаю на твої аргументи, та з радістю їх підтримаю, або надам свої контраргументи».
При цьому також варто виявляти певну гнучкість, тобто адаптуватися під людей та особливості їх характеру, дебатувати над пошуком рішень в дружній атмосфері. Лідер є певним каталізатором полегшення, заохочення та стимулювання своїх людей.
Більш того, у кожного ефективного лідера має бути його чітка стратегія, на яку він завжди робить фокус. З самого початку створення будь-якого проекту, варто розробляти стратегію щодо всіх аспектів: людські ресурси, матеріально-технічне забезпечення, партнери, промо тощо. При цьому, варто розробляти свої ідеї якомога простіше та зрозуміліше, для того, аби донести до команди концепцію, своє бачення та завдання правильно та чітко.
ОТЖЕ,
для того, аби стати гарним лідером варто притримуватись всіх вищеперерахованих інструкцій і бути людиною, яка бажає працювати заради загального добробуту.

Я впевнена, що громадський сектор – це саме те місце, де народжуються лідери.